КИЇВ. 28 серпня. УНН. В “Енергоатому” величезна кредиторська заборгованість і борги перед постачальниками. Про це у коментарі УНН заявила член експертної Ради при Міністерстві енергетики Ольга Кошарна.
“Енергоатом” брав комерційні кредити для виплати зарплат, у них величезна заборгованість перед постачальниками товарів і послуг за виконану роботу. Наприклад – перед “Турбоатомом”. Катастрофічна ситуація з фінансами в “Енергоатома”, – говорить вона.
За даними самого “Енергоатому”, у першому півріччі 2020 року державний оператор національних АЕС отримав 2,65 млрд грн збитків проти 1,11 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.
Управляє компанією з березня місяця Петро Котін, який за цей час вже двічі подавав декларацію через перебільшення “ліміту” за доходами. У квітні Котін отримав зарплату обсягом 125,9 тис. грн, а в травні – 296 тис. грн.
При цьому Котін заблокував проведення антикорупційної перевірки в “Енергоатомі”. Це вперше, кажуть в НАЗК.
“З огляду на це, вважаємо, що на підприємстві мають місце системні порушення в організації роботи щодо запобігання корупції. Прояви цих порушень можуть впливати на інтереси 35 тисяч працівників цього підприємства і безпеку всієї галузі атомної енергетики”, – коментує голова НАЗК Олександр Новіков.
Раніше повідомлялося, що “Енергоатом” віддав на тендері 104 млн грн “технічному” учаснику, а в червні переплатив близько 11 млн грн на тендері з технічного переоснащення енергоблоку № 5 Запорізької АЕС. У компанії обіцяли провести службове розслідування і оприлюднити результати. Утім, таких поки немає.
НБУ прогнозує пришвидшення інфляції наприкінці року
МВФ погодив транш для України попри невиконання ключової умови - Bloomberg
Обстріли і негода залишили частину споживачів без світла у п’яти областях - Міненерго
Переробна промисловість найбільше сплатила податків в Україні - забезпечено майже 18% надходжень до бюджету