КИЇВ. 8 вересня. УНН. Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак візьме участь у зустрічі політрадників “нормандської четвірки”, яка запланована на 11 вересня у Берліні. Про це федеральному агентству ТАСС повідомило у вівторок джерело в російській делегації, зазначає УНН.
“Європейські та українські партнери виконали вимогу Козака і завчасно представили свої пропозиції в проект підсумкових документів (майбутньої) зустрічі”, — уточнило джерело.
Раніше зустріч у “нормандському форматі” на рівні радників планувалася на 28 серпня, проте вона була скасована. Як повідомило російському агентству ТАСС джерело, близьке до переговорів з російської сторони, це сталося “у зв’язку з відсутністю узгодження проектів підсумкових документів або розбіжностями по ним з боку Німеччини, Франції та України”.
Останній раз політрадник “нормандської четвірки” збиралися 3 липня цього року в Берліні. Дмитро Козак, який приймав у зустрічі участь від російської сторони, заявив, що прориву на ній досягти не вдалося. Зокрема, за його словами, нібито “не вдалося отримати від України чіткої, виразної відповіді щодо того, коли буде підготовлений документ щодо поправок до конституції в частині децентралізації”. Козак також сказав, що, хоча “були спроби визначити конкретні дати нормандського саміту на вищому рівні”, говорити про конкретну дату такої зустрічі “поки дуже-дуже рано”, так як необхідно виконати велику роботу за підсумками попереднього саміту “нормандської четвірки” в Парижі, який відбувся в грудні минулого року.
Нагадаємо, раніше Президент України назвав дату зустрічі радників глав країн “нормандської четвірки”. Зустріч радників запланована на 11 вересня.
В Ірані заявили, що ізраїльський удар по Бейруту може підірвати переговори зі США щодо припинення війни
Ціни на нафту знову пішли вгору після обстрілу цивільного судна в Ормузькій протоці
Заступник голови польського Сенату відмовився від нагород України на знак протесту
Трамп оголосив про угоду з Іраном та відкриття Ормузької протоки