Армія Афганістану за добу вбила майже 200 бойовиків “Талібану”

 Джерело

КИЇВ. 27 липня. УНН. Афганські національні сили оборони і безпеки (АНСОБ) знищили за останні 24 години 187 бойовиків руху “Талібан”, ще 112 були поранені. Про це повідомило у вівторок Міністерство оборони Афганістану на своїй сторінці в Twitter, пише УНН.

Деталі

За даними відомства, за минулу добу афганські ЗС “провели бойові операції в провінціях Кунар, Логар, Газні, Хост, Кандагар, Урузган, Фар’яб, Балх, Джаузджан, Саманган, Гільменд, Тахар, Кундуз, Баглан і Капіса”.

У провінції Балх частини АНСОБ відбили у талібів район Калдар, де розташовані місто Хайратон і стратегічно важливий міст, що зв’язує Афганістан і Узбекистан. Відбиті атаки талібів на райони Дара Фаррох Шах і Дара Калан в провінції Капіса. У провінції Фар’яб ліквідований один з командирів спецназу талібів Карі Хайятулла.

Контекст

14 квітня президент США Джо Байден оголосив про своє рішення завершити операцію в Афганістані, що стала найтривалішою зарубіжної військовою кампанією в американській історії. На початку липня рух “Талібан” на фоні виведення військ західної коаліції взяло під контроль райони Афганістану уздовж кордонів з п’ятьма країнами — Іраном, Таджикистаном, Туркменістаном, КНР і Пакистаном. Як заявив новий командувач ЗС Афганістану генерал Валі Мохаммад Ахмадзай, пріоритетом для армії є захист від талібів основних міст країни, прикордонних переходів і шосе. За його словами, ватажки “Талібану” мають намір спочатку перерізати основні дороги, по яким йде підвезення товарів, а потім розгорнути наступ на міста і райони.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *