Глава МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що його країна виступає проти повернення Росії до складу G7. Міністр нагадав, що РФ була виключена з G7 через окупацію українського Криму.
Про це він заявив в інтерв’ю Rheinische Post.
Також Мас зазначив що Німеччина дотримується принципу реалізації Мінських угод по Донбасу. Він висловив думку, що коли мова йде про врегулювання ситуації в Україні, то має обговорюватися і питання анексованого Криму.
“Причина виключення Росії була анексія Криму та втручання в східній частині України. Поки це питання не вирішено, я не бачу можливостей для запрошення Росії”, – пояснив Маас.
Він також виступив проти участі в самітах G7 представників держав, які не входять в “Велику сімку”.
“Росія може зробити найбільший внесок у відкриття цих дверей знову. G7 і G20 – два чітко узгоджені формати, нам не потрібні G11 або G12”, – резюмував глава МЗС Німеччини.
Нагадаємо, Велика вісімка — міжнародний клуб, що об’єднував Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Росію, США, Францію та Японію.
Після окупації Криму 24 березня 2014 року Росія була піддана нищівній критиці з боку країн Великої сімки і формально виключена зі списку G8. У червні 2014 року не відбулася запланована зустріч G8 в Сочі (Росія) — замість неї була проведена зустріч G7 в Брюсселі.
“ВСЕОСЯЖНЕ ПЕРЕМИР’Я” ЗЕЛЕНСЬКОГО: В ООС ЗАЯВИЛИ ПРО МІНУВАННЯ БОЙОВИКАМИ ПОЗИЦІЙ ЗСУ
"Слава Ісусу" – Венс відреагував на позитивні коментарі Папи Лева щодо угоди між США та Іраном
Тегеран заплатить за зволікання з переговорами, у них нема армії - Трамп
У Конго вже 75 медиків заразилися Еболою, 17 із них померли - ВООЗ
У Будапешті скасували концерт російського скрипаля Вадима Рєпіна після звернення України