Німеччина різко виступила проти повернення Росії до клубу великих держав

 Джерело

Глава МЗС Німеччини Хайко Маас заявив, що його країна виступає проти повернення Росії до складу G7. Міністр нагадав, що РФ була виключена з G7 через окупацію українського Криму.

Про це він заявив в інтерв’ю Rheinische Post.

Також Мас зазначив що Німеччина дотримується принципу реалізації Мінських угод по Донбасу. Він висловив думку, що коли мова йде про врегулювання ситуації в Україні, то має обговорюватися і питання анексованого Криму.

“Причина виключення Росії була анексія Криму та втручання в східній частині України. Поки це питання не вирішено, я не бачу можливостей для запрошення Росії”, – пояснив Маас.

Він також виступив проти участі в самітах G7 представників держав, які не входять в “Велику сімку”.

“Росія може зробити найбільший внесок у відкриття цих дверей знову. G7 і G20 – два чітко узгоджені формати, нам не потрібні G11 або G12”, – резюмував глава МЗС Німеччини.

Нагадаємо, Велика вісімка — міжнародний клуб, що об’єднував Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Росію, США, Францію та Японію.

Після окупації Криму 24 березня 2014 року Росія була піддана нищівній критиці з боку країн Великої сімки і формально виключена зі списку G8. У червні 2014 року не відбулася запланована зустріч G8 в Сочі (Росія) — замість неї була проведена зустріч G7 в Брюсселі.

“ВСЕОСЯЖНЕ ПЕРЕМИР’Я” ЗЕЛЕНСЬКОГО: В ООС ЗАЯВИЛИ ПРО МІНУВАННЯ БОЙОВИКАМИ ПОЗИЦІЙ ЗСУ

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *