Колишній прем’єр-міністр Білорусі Сергій Румас підтримав численні акції протесту по всій країні. Він висловив співчуття усім постраждалим.
Про це повідомляється на його сторінці в Instagram.
Румас зазначив, що насильство не має бути виправдано і всі винні мають понести покарання. Поведінка органів правопорядку є неприпустимою, масові затримання демонстрантів є порушенням їхніх прав і свобод.
Він нагадав, що свобода слова, право на думку, право проводити мітинги закріплені в Конституції Білорусі.
“Це законне право кожного громадянина брати участь у протестах, тим більше протестувальники не порушують законів: не ламають споруди, не грабують магазини, з повагою ставляться до свого міста, вони хочуть лише одного, щоб влада їх почула”, – написав екс-прем’єр.
Румас з серпня 2018 року до червня 2020 року обіймав посаду прем’єр-міністра Білорусі.
Нагадаємо, у Мінську проходить найбільш численний мітинг противників президента Олександра Лукашенка, в акції, за оцінками ЗМІ, вдень взяли участь кілька сотень тисяч людей, вона проводиться на знак солідарності незгодних з результатами президентських виборів і застосуванням силовиками насильства.
На мітингу в Мінську опозиція озвучила свої політичні вимоги; зокрема, протестувальники хочуть відставки чинного президента Олександра Лукашенка і звільнення всіх політичних ув’язнених.
Стефанчук назвав катастрофічною помилкою рішення Навроцького щодо нагороди Зеленського
Німеччина розмістить майже 5000 солдатів у Литві біля кордону з білоруссю - ЗМІ
Данія заявила про розгортання свого військового батальйону в Латвії
Президент Болівії оголосив надзвичайний стан через масові блокади доріг та дефіцит пального