Норвезьке агентство з радіаційної та ядерної безпеки (DSA) зафіксувало підвищення радіації вище за нормальні пороги на кордоні з росією, Про це пише УНН з посиланням на заяву відомства.
Деталі
Як стверджує DSA, у пробах двох станцій радіаційного спостереження – Вікшеф’єлль і Сванховд – були виявлені сліди цезію-137 – радіоактивного ізотопу, що виділяється при розпаді урану-235, що входить у паливо для атомних реакторів і начинку для ядерної зброї.
DSA знаходить цезій на всіх станціях повітряних фільтрів у Норвегії, і це часто відбувається через перемішаний пил від старих опадів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
Доповнення
Тим часом видання Barrents Observer вказує, що Радіоактивний ізотоп було виявлено в період з 9 по 12 вересня і лише на станціях, близьких до норвезько-російського кордону: інші посади радіаційного спостереження — на півночі Норвегії та Лапландії — його не фіксували.
Також нічого не повідомлялося про присутність цезію в пробах із російської сторони.
Наразі джерело появи цезію-137 невідоме. У Баренцевому морі працюють кілька атомних криголамів, а також атомні підводні човни, які з 16 вересня вийшли на найбільші з холодної війни навчання “Океан-2024”.
Однак аналітики вважають витік цезію-137 стався на реакторі, що працює в морі дуже малоймовірним.
Інша можливість, на їхню думку, може бути пов’язана з розробкою чи випробуваннями російської ракети з ядерним двигуном “Буревісник”. Полігон для її запуску знаходиться на архіпелазі Нова Земля, де СРСР до 1990 року проводив ядерні випробування.
Перший танкер зі зрідженим газом прямує через Ормузьку протоку після угоди США та Ірану
США будують військову інфраструктуру в Латвії на тлі побоювань щодо можливої атаки рф
У росії заарештували ексвійськового, який погрожував путіну, що армія "розверне зброю на кремль"
У США відмовилися від плану створення мережі мега-центрів для утримання мігрантів