Питання миротворчої місії ООН на Донбасі поки що відкладене, але не зняте з порядку денного. Україні потрібна буде допомога миротворців у врегулюванні конфлікту на Донбасі.
Про це в ефірі телеканалу “Прямий” заявив віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.
“Питання миротворців обговорювали у свій час наші дипломати на рівні Радбезу ООН. Була присутня дискусія, якого характеру буде ця місія (встановлення миру чи підтримка миру), де саме будуть присутні миротворці: по всій території Донбасу, на лінії розмежування, на кордоні з Росією. Тут була суперечка двох позицій і десь посередині, теоретично, могли зійтися, але вони це відклали”, – пояснив він.
За словами Резнікова, миротворча місія на Донбасі могла б стати одним з питань переговорів на рівні лідерів країн “нормандської четвірки”.
“Але тоді генеральний секретар ООН повинен буде відправити оціночну місію, тоді він робить запит на бюджетне фінансування, а тоді вже Радбез ООН має підтримати це фінансування”, – додав міністр.
Нагадаємо, Україна також розглядає варіант введення на Донбас миротворчої місії під егідою ОБСЄ.
Трамп врешті зрозумів, що Україна перемагає Росію
Сенат США вдруге проголосував проти резолюції про обмеження військових повноважень Трампа щодо Ірану
Рада Європи закликала ЄС не згортати захист українців
Президент Польщі позбавив Зеленського ордена Білого Орла