Сполучені Штати Америки заявили про готовність ратифікувати гарантії безпеки в американському Конгресі.
Таку інформацію від США отримав міністр закордонних справ Андрій Сибіга, передає МЗС.
За словами очільника відомства, проєкт двосторонніх гарантій безпеки вже майже готовий.
Сибіга пояснив, що вперше в історії України йдеться про юридично зобовʼязуючі гарантії, а не запевнення.
“Другий ключовий елемент безпекової архітектури — військова присутність з американським бекстопом. Без ролі США ефективна система безпеки в Європі неможлива”, – наголосив він.
Раніше Зеленський заявив, що документ щодо гарантій безпеки для України повністю підготовлений. Наразі Київ очікує сигналу від Сполучених Штатів Америки щодо місця і дати його підписання.
Нагадаємо, гарантії безпеки від Сполучених Штатів для України можуть залежати від готовності Києва вивести війська з неокупованих районів Донбасу.
Відомо, що в майбутніх безпекових угодах європейський континент розглядається як головний фінансовий спонсор утримання українського війська, тоді як Сполучені Штати залишаються ключовим елементом оборонної архітектури через ядерний потенціал.
ЄС планує заборону на в'їзд російським військовим
Зеленський: українські дрони зможуть долати понад 3000 км
Україна та НАТО оголосили пошук рішень для блокування аеродромів
МОЗ розкрило правду про американські біолабораторії та зразки патогенів