Сполучені Штати Америки заявили про готовність ратифікувати гарантії безпеки в американському Конгресі.
Таку інформацію від США отримав міністр закордонних справ Андрій Сибіга, передає МЗС.
За словами очільника відомства, проєкт двосторонніх гарантій безпеки вже майже готовий.
Сибіга пояснив, що вперше в історії України йдеться про юридично зобовʼязуючі гарантії, а не запевнення.
“Другий ключовий елемент безпекової архітектури — військова присутність з американським бекстопом. Без ролі США ефективна система безпеки в Європі неможлива”, – наголосив він.
Раніше Зеленський заявив, що документ щодо гарантій безпеки для України повністю підготовлений. Наразі Київ очікує сигналу від Сполучених Штатів Америки щодо місця і дати його підписання.
Нагадаємо, гарантії безпеки від Сполучених Штатів для України можуть залежати від готовності Києва вивести війська з неокупованих районів Донбасу.
Відомо, що в майбутніх безпекових угодах європейський континент розглядається як головний фінансовий спонсор утримання українського війська, тоді як Сполучені Штати залишаються ключовим елементом оборонної архітектури через ядерний потенціал.
Бельгія передасть Україні сім винищувачів F-16 до кінця року - міністр
лавров звинуватив Європу у зриві переговорів та заявив про підготовку до конфлікту з рф
Помер колишній нардеп Вячеслав Бєльський, який голосував за Конституцію України
"Безпекові виклики від росії - не на рік і не на п'ять": Зеленський вказав на нові бази рф та критичну роль України для Європи