За видобуток копалин без дозволів на 1,5 млрд грн оголосили 9 підозр – Генпрокурор

Джерело

Через незаконний видобуток надр з понад 1,5 млрд грн збитків державі у 5 регіонах повідомили 9 підозр, повідомив у понеділок Генеральний прокурор Руслан Кравченко у соцмережах, пише УНН.

Незаконний видобуток надр. Понад 1,5 млрд грн збитків завданих державі. 5 регіонів. 9 підозр

– написав Кравченко.

Генпрокурор зазначив: “Надра є виключною власністю народу України і надаються лише в користування з чітко визначеними правилами та умовами. Але знаходяться ті, хто вважає їх необов’язковими і перетворює державні ресурси на джерело особистого збагачення”.

“Підозрювані – керівники державних і комунальних підприємств, посадовці державних компаній, міський голова, арбітражний керуючий-ліквідатор одного підприємств та представник приватного бізнесу. Загалом вони видобули понад 450 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення без спеціальних дозвільних документів або з порушенням їх умов і терміну дії”, – повідомив Кравченко.

Ідеться, з його слів, про граніт, габро, підземні води та інші природні ресурси.

Зокрема, в одному з епізодів, за даними Генпрокурора, підозрювані незаконно видобули з родовища понад 375 тисяч кубометрів граніту. Для цього здійснили щонайменше 12 вибухових робіт. Завдані державі збитки перевищили 1 млрд 255 млн грн.

В іншому епізоді, вказав Генпрокурор, без спеціального дозволу видобули понад 60 тисяч кубометрів підземної води з 30 свердловин, які використовувалися для централізованого водопостачання мешканців громади. Збитки – понад 12,6 млн грн.

І це лише окремі випадки, наголосив Кравченко.

“Також учасники оборудок розкрадали державне майно та зловживали службовим становищем. Для незаконного видобутку вони навіть цинічно використовували державну техніку”, – зазначив він.

“Право власності народу на надра – не декларація. Його порушення тягне за собою відповідальність. Незалежно від посади. Є злочин – буде відповідальність. Працюємо далі”, – підкреслив Кравченко.

Схожі повідомлення