Команда Путіна шокувала новим рішенням щодо Донбасу – в Кремлі зробили заяву

 Джерело

У Росії шокували черговим рішенням проти України щодо Донбасу. На цей раз команда російського президента Володимира Путіна вирішила поскаржитися на офіційний Київ в ОБСЄ. У Кремлі незадоволені тим, що команда українського лідера Володимира Зеленського зайняла жорстку позицію і не збирається йти на поступки ні Путіну, ні бойовикам ОРДЛО, яких він підтримує — в офіційній Москві обурені, що цю позицію ще й підтримують Франція і Німеччина, які є учасниками нормандського процесу. Постійний представник РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич виступив на засіданні організації у Відні і закликав “максимально впливати на київське керівництво, щоб спонукати до кроків в інтересах миру і громадянської злагоди, якнайшвидшого виконання «Комплексу заходів» на основі прямого і результативного діалогу Києва з Донецьком і Луганськом”. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС РФ.

Зокрема, Лукашевич публічно звинуватив Україну в порушенні режиму перемир’я, який діє на Донбасі з 22 червня. Він, правда, не став обговорювати, чому бойовики ОРДЛО порушують режим тиші і відкривають вогонь по українських позиціях, але звинуватив ЗСУ “в інженерному обладнанні позицій і спробах змінити початкове розміщення сил”, хоча це раніше спростували в ОБСЄ. Але найбільше у Путіна намагаються домогтися виборів в ОРДЛО.

“Просування на політичному та гуманітарному треках врегулювання виявилося фактично заблоковано відступом української сторони від букви і духу Мінських угод. Перш за все — в контексті виключення всього Донбасу з окремими районами Донецької та Луганської областей з процесу організації та проведення місцевих виборів, призначених на 25 жовтня — воно прямо суперечить пунктам 4, 9, 11 і 12 «Комплексу заходів». Ці положення передбачають, зокрема, здійснення в Контактної групи результативного діалогу з представниками окремих районів Донбасу про модальності проведення виборів. Дивує і позиція, зайнята нашими французькими і німецькими партнерами по «нормандськосу» формату. Вони продовжують в цих умовах твердити про конструктивний підхід, який проявляє Києв для врегулювання”, — заявив Лукашевич, звинувативши вже не тільки команду Зеленського, а й представників Меркель і Макрона в зриві мінських домовленостей.

В цілому у Путіна вимагають, щоб офіційний Київ зняв судимість з усіх осіб, переданих бойовикам ОРДЛО в ході попередніх обмінів в грудні 2019 року і квітні цього року. Також в Кремлі звинувачують Україну “в соціально-економічній блокаді Донбасу”.

“Закликаємо міжнародне співтовариство, включаючи ОБСЄ і зовнішніх кураторів України, максимально впливати на київське керівництво, щоб спонукати до кроків в інтересах миру і громадянської злагоди, якнайшвидшого виконання« Комплексу заходів »на основі прямого і результативного діалогу Києва з Донецьком і Луганськом”, — звернувся за допомогою до ОБСЄ Лукашевич.

Як відомо, за підсумками недавніх нормандських переговорів в Берліні заступник глави адміністрації президента РФ і куратор окупованого Донбасу Дмитро Козак заявив, що під час переговорів сторони домовилися, що найближчим часом Верховна Рада розгляне проект постанови, коригувальний постанову про місцеві вибори в Україні, яке, на думку представників ОРДЛО, порушує Мінські угоди. Член української делегації, представник України в політичній підгрупі ТКГ в Мінську Андрій Костін підтвердив, що українська делегація погодилася з можливістю внесення змін до постанови Верховної Ради про призначення місцевих виборів, на чому наполягає Кремль. У той же час віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков наголосив, що команда Зеленського з цього питання нічого не обіцяла Кремлю, а тільки поінформувала, що є ініціатива українських депутатів, самостійна ініціатива, не пов’язана ні з чиєю позицією.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *