КИЇВ. 27 липня. УНН. За 5 місяців цього року Україна експортувала ігристих вин на 2,1 млн дол. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.
Найбільше українських ігристих вин придбала Німеччина – на 737 тис. доларів.
Чимало ігристих вин Україна поставила Казахстану (на 133 тис. доларів) та Нігерії (на 111 тис. доларів).
Також, цьогоріч українські ігристі вина купували словаки (37 тис. доларів), поляки (19,4 тис. доларів), китайці (19,5 тис. доларів), австралійці (1,5 тис. доларів).
Водночас, імпорт ігристих вин Україною за 5 місяців цього року становив 9,3 млн дол.
Україна імпортувала напій із Італії (4,7 млн дол.), Франції (1,5 млн дол.), Іспанії (1,4 млн дол.), Бельгії (148 тис. дол.), Грузії (405 тис. дол).
Як писав УНН, українці обирать вино вітчяізняного виробгництва і купують його частіше за іноземне.
Серед найбільш популярних вин в Україні: ТМ “Коблево” (71,8%), ТМ “Koktebel” (62,6%), ТМ “Шабо” (62,1%), ТМ “Inkerman” (61,2%) та “Micado” (57,2%).
Нагадаємо, амеркинські вчені нещодавно прийшли до висновку, що червоне вино знижує ризик інсульту на 30%.
Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про підвищення податку для банків до 50% ще на рік
G7 домовилася посилити економічний тиск на росію для підтримки України – Кошта
США запровадили санкції проти компаній Китаю та Гонконгу через постачання зброї Ірану
Стармер наказав постачати збагачений уран для українських АЕС