Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію щодо знущань і насильства проти мирних демонстрантів у Білорусі.
Про це інформує “Радіо Свобода“.
Документ підтримали представники 23 держав, проти виступили дві країни (Еритрея та Венесуела), утрималися – 22.
У резолюції підписанти засудили численні факти знущань, викрадень та сексуального насильства у Білорусі. Зазначається, що співробітники білоруських правоохоронних органів застосовували насильство до мирних демонстрантів.
Країни закликали Мінськ припинити “застосування надмірної сили щодо мирних демонстрантів і свавільні арешти”, а також звільнити всіх політв’язнів, журналістів, захисників прав людини та інших затриманих під час протестів.
Рада ООН з прав людини закликала владу Білорусі почати діалог із політичною опозицією, зокрема з Координаційною радою і громадянським суспільством, а також не порушувати права людини.
Рейтинг "єдиної росії" впав на третину за пів року до 16% - розвідка
Робоча зустріч за участю Зеленського на саміті G7 завершилася
Литва інвестує 3 млн євро у створення безпілотника-перехоплювача
Іран вимагає від суден реєстрації для проходу через Ормузьку протоку – ЗМІ