Фінляндія розпочала масштабні артилерійські навчання поблизу кордону з росією: задіяні важкі ракетні системи та 2200 військових

 Джерело

На одному з найбільших полігонів Європи – Роваярві, який знаходиться у Фінляндії в Східній Лапландії – стартували широкомасштабні артилерійські навчання “Північний удар 225”. Фінляндія розгорнула поблизу російського кордону потужні артилерійські та ракетні системи, випробовуючи їхню ефективність у суворих зимових умовах. Про це повідомляє Yle, пише УНН.

Деталі

Фінські Сили оборони розпочали регіональні навчання, які мають продемонструвати злагодженість артилерійських підрозділів та готовність діяти у складних кліматичних умовах півночі. 

Бригада Кайнуу взяла на себе керівництво тренуваннями, що охоплюють роботу артилерійської системи армії вже на етапі ранньої зими, коли мороз і перші сніги суттєво ускладнюють маневрування та залпові дії.

Данія приєднується до проєкту НАТО зі створення єдиного стандарту 155-мм артснарядів17.11.25, 09:33 • 2086 переглядiв

До навчань залучено підрозділи з бригади Кайнуу, бригади Порі, єгерської бригади та Прикордонної служби. Значним підсиленням стала присутність польської батареї важких ракетних установок – близько 40 військових, які беруть участь у відпрацюванні інтегрованих союзних можливостей.

Загалом у межах “Північного удару 225” діє близько 2200 військовослужбовців і 500 одиниць техніки, включно з артилерією великих калібрів. Такий масштаб дозволяє імітувати реалістичні сценарії бойових дій, що особливо важливо для призовників, які завершують службу вже в грудні.

Президент Фінляндії прогнозує продовження війни в Україні та закликає до підтримки опору агресії рф16.11.25, 10:51 • 12217 переглядiв

Навчання поєднують тактичну та оперативну вогневу міць, а також відпрацьовують інтеграцію союзних можливостей 

– підкреслив керівник навчань, підполковник Кіммо Руотсалайнен.

Фінські військові наголошують, що особливий акцент зроблено на синхронізації артилерії, мінометів та ракетних систем у сезонних умовах, які можуть бути вирішальними під час реальних бойових операцій на півночі.

Навчання триватимуть до 25 листопада.

Фінляндія депортувала до росії колишнього найманця ПВК “вагнера”15.11.25, 18:54 • 5300 переглядiв

Схожі повідомлення

Браян Мей назвав перенесений інсульт "дзвінком тривоги" та розповів фанатам про одужання

 Джерело

Гітарист гурту Queen Браян Мей розповів, що його нещодавні проблеми зі здоров’ям, зокрема легкий інсульт, стали для нього важливим попередженням. Музикант поділився подробицями свого стану під час виступу на шоу Алана Тітчмарша. Про це повідомляє УНН з посиланням на NME.

Деталі

Під час інтерв’ю ведучий нагадав музиканту про інсульт, який він пережив минулого року. Мей підтвердив, що це було одним із кількох захворювань, з якими він зіткнувся.

“У мене було багато чого, Алане, так, інсульт був одним із них. Мені пощастило. Це дзвінок пробудження”, — сказав він.

Музикант пояснив, що інсульт стався раптово й позбавив його контролю над лівою рукою. Він визнав, що це було страшно, але відзначив “фантастичну” медичну допомогу.

“Вони назвали це легким інсультом… раптом я втратив контроль над цією рукою”, — розповів Мей, демонструючи відновлені рухи.

Він також зазначив, що не хотів озвучувати проблему раніше, щоб уникнути надмірної уваги:

“Я справді не хочу співчуття… Гарна новина полягає в тому, що зі мною все гаразд”.

Нагадаємо

Гітарист рок-гурту Queen Браян Мей у вівторок одержав титул лицаря з рук короля Великої Британії Чарльза III і тепер буде офіційно іменуватися сером

Схожі повідомлення

У Німеччині батько та син спробували проникнути у підземелля колишнього концтабору, спровокувавши масштабну пошукову операцію

 Джерело

У Німеччині поліція розгорнула масштабну операцію після того, як батько і син намагалися проникнути у закриті підземелля колишнього концтабору Дора-Міттельбау. На щастя, вони не встигли спуститися у тунелі, проте тепер обом загрожує штраф та кримінальна відповідальність за порушення правил доступу до охоронюваної території. Про це повідомляє Bild, пише УНН.

Деталі

У федеральній землі Тюрингія поліція провела масштабну операцію після того, як 50-річний чоловік та його 19-річний син намагалися незаконно спуститися у підземні тунелі меморіального комплексу Дора-Міттельбау — колишнього концентраційного табору, де під час війни працювали понад 60 тисяч в’язнів.

Про свої плани чоловік розповів колишній дружині, яка, побоюючись за їхнє життя, викликала поліцію. Правоохоронці виходили з того, що люди можуть загинути під землею: на місце направили наземні патрулі з собакою, вертоліт та додаткові сили. Однак з’ясувалося, що батько і син навіть не встигли увійти до штолень: помітивши масштаб операції, вони сховалися і пізніше вийшли на зв’язок через родичку.

Тепер обом загрожує штраф за проведення рятувальної операції відповідно до місцевих законів, а також кримінальна відповідальність за порушення правил доступу до охоронюваної території.

Минулого року в Саксонії загинув 34-річний шукач скарбів, якого завалило у старій штольні: його тіло так і не вдалося підняти на поверхню.

Німеччина інвестує €100 млн у технології захисту від дронів16.11.25, 14:42 • 4164 перегляди

Схожі повідомлення

Підрив залізниці в Польщі: у РНБО припустили, що за атакою стоїть диверсійний підрозділ російського гру

 Джерело

Підрив залізниці у Польщі – це типова диверсійна діяльність, за яку в росії відповідає в/ч 29155 ГУ ГШ рф. Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації РНБО України (ЦПД) Андрій Коваленко, передає УНН.

За словами Коваленка, в/ч 29155 ГУ ГШ рф – диверсійний підрозділ російського гру, що відповідає за здійснення операцій за кордоном.

Країни НАТО – одна з пріоритетних цілей, особливо все, що повʼязано з допомогою Україні або ж з посилення обороноздатності країн Альянсу. Різні підпали в Німеччині, Польща, інші країни – це робота росіян, замаскована під різного роду ситуації. Звичайні диверсії 

– резюмував Коваленко.

Вибух на залізничній колії Варшава-Люблін: прем’єр Польщі Туск підтвердив факт диверсії17.11.25, 11:34 • 1556 переглядiв

Нагадаємо

В неділю, 16 листопада, у Польщі було пошкоджено ділянку залізничної колії на лінії, що веде у тому числі до польсько-українського кордону і далі в Україну. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключив диверсію.

Схожі повідомлення

The Blood of Dawnwalker: творці "Відьмака 3" презентували відео геймплею нової гри про вампірів

 Джерело

Розробники гри “Відьмак 3” показали відео геймплею своєї нової гри про вампірів. Гра має назву The Blood of Dawnwalker – її реліз запланований на 2026 рік, повідомляє УНН.

Деталі

Хронометраж відео становить 30 хвилин: у даному ролику показано повноцінний квест, механіка дослідження, бій, варіативність завдань. Також тут присутній геймплей вдень і вночі.

Нова гра дещо нагадує “Відьмак 3”, що вийшла в 2015 році. Тут теж використовується “чуття” – та сама систему підказок і доказів, яка нагадує “Відьмак 3”.

Однак після настання темряви у протагоніста The Blood of Dawnwalker з’являються нові здібності: надсила, переміщення стінами, телепортація в стилі Dishonored. Так, гравець може потрапити з однієї точки в іншу, минаючи бойовий шлях.

Додатково

Польська компанія CD Projekt Red існує з 2022 року. Найбільше вона відома за серією ігор “Відьмак”, а також за рольовим бойовиком Cyberpunk 2077.

Нагадаємо

Розробники Grand Theft Auto 6 з компанії Rockstar підтвердили перенесення виходу гри, яка спочатку планувалася на кінець 2025 року. Реліз відкладено до листопада 2026 року – розробники пояснюють це необхідністю забезпечити очікуваний рівень якості.

Перенесення релізу GTA 6 викликало реакцію в польському Сеймі. Там назвали це “справжнім скандалом”.

Також УНН повідомляв, що розробники гри S.T.A.L.K.E.R. 2 спільно з ДСНС України створили спецпроєкт для попередження про мінну небезпеку.

Схожі повідомлення

"газпром" просуває вперед проєкт нового газопроводу "Сила Сибіру-2" до Китаю – FT

 Джерело

Російський енергетичний гігант “газпром” продовжує реалізацію планів з будівництва нового газопроводу в Китай, розробляючи дорогу детальну проектну документацію, що є ознакою того, що москва вірить у відновлення реалізації проекту, що давно відкладався, повідомляє Financial Times, пише УНН.

Деталі

“Сила Сибіру-2”, який транспортуватиме 50 млрд кубометрів газу на рік, – “єдина реальна надія росії компенсувати частину втраченого експорту до Європи”, пише видання.

росія та Китай підписали угоду щодо “Сили Сибіру-2” у 2014 році, але вона затягнулася на кілька років, перш ніж набула актуальності після повномасштабного вторгнення рф в Україну у 2022 році, зазначає видання.

У вересні путін та глава КНР Сі Цзіньпін підписали “меморандум про будівництво”. Після цього інженери “газпрому” розпочали роботу над технічним проектом, повідомили Financial Times три джерела, знайомі з підготовкою проекту.

Інженери, імовірно, працювали на етапі попереднього проектування, який включає створення “сотень томів” технічної документації, заявив Сергій Вакуленко, старший науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace і колишній керівник стратегічного відділу “Газпром нефті”, нафтового підрозділу “Газпрому”.

Проведення таких досліджень було дорогим і, за словами Вакуленка, могло становити 5% від загальної вартості проекту такого масштабу. Високопосадовець російської енергетичної компанії повідомив FT, що вартість може досягати 10% від загальної вартості.

“Такі витрати є незвичайними, якщо лише немає твердої впевненості в тому, що гроші витрачаються ефективно, а інвестиції безпечні”, – сказав керівник, маючи на увазі етап проектування.

Загальний бюджет проекту не розголошується. Вакуленко і Рональд Сміт, засновник Emerging Markets Oil and Gas Consulting Partners і давній аналітик російського енергетичного ринку, оцінюють верхню межу більш ніж у 30 млрд доларів, але обидва відзначають, що остаточна сума може бути нижчою. В інших повідомленнях говорилося про набагато меншу суму.

Китайські офіційні особи практично не коментували проект трубопроводу, попри підписання Сі Цзіньпіном останнього меморандуму, що викликало у деяких спостерігачів сумніви щодо його реального просування.

Гарантій поки що немає. За словами російського енергетичного консультанта, однією з причин тиску “газпрому”, що триває, було те, що у компанії були проектні підрозділи, які “або потрібно закрити, або дати їм щось для роботи”. “А що ще?” – спитав він.

“газпром” явно вірив, що Китай зрештою змириться, сказав він, і додав: “Для них [китайців] це все одно буде найдешевший газ – саме тому “газпром” готовий вкласти серйозні гроші, і я не думаю, що вони сильно помиляються”.

Аналітики S&P Global Energy вважають, що постачання до Китаю цим трубопроводом, ймовірно, почнеться на початку 2030-х років.

За довгу історію проєкту росія розробляла документацію щодо різних ділянок трубопроводу. Однак, нові проєкти стануть першим комплексним інженерним дослідженням для всієї лінії. Очікується, що проєкт протягнеться на 6700 км: 2700 км по території росії, починаючи з газових родовищ на півночі Ямала, і близько 1000 км по території Монголії з кінцевим пунктом у Китаї. Глава “газпрому” олексій міллер підтвердив початок робіт на невеликій ділянці трубопроводу завдовжки 410 км у Сибіру, ​​яку москва вирішила збудувати незалежно від рішення Китаю в межах внутрішніх зусиль щодо покращення газопостачання у регіоні.

“газпром” будує ділянки трубопроводу, який зрештою може стати частиною  “Сили Сибіру-2″, якщо він буде реалізований, але обслуговуватиме місцеві ринки, якщо не буде”, – сказав Сміт.

У вересні міллер зустрівся з головою Об’єднаної металургійної компанії, провідним російським виробником труб, щоб обговорити “постачання труб для великих інвестиційних проектів”.

Однак початок робіт не означає, що угода щодо “Сили Сибіру-2” досягнута за такими ключовими параметрами, як ціна та умови постачання, зауважує видання.

Ці питання постійно залишаються каменем спотикання, але трубопровід дедалі більше стає життєво важливим для “газпрому” та російського уряду, пише видання. З родовищ Ямала, де починається “Сила Сибіру-2”, раніше йшли поставки в Європу, і новий трубопровід, як зауважує видання, – їхній єдиний шанс компенсувати втрату доходів. Але навіть якщо “Силу Сибіру-2” буде запущено, загальний обсяг російського трубопровідного експорту до Китаю все одно становитиме лише близько половини обсягу постачання газу до Європи до повномасштабної війни, вказує видання.

Водночас, пише видання, Китай готує свій ринок облігацій, щоб відкрити двері для російських енергетичних компаній. У вересні китайське рейтингове агентство CSCI Pengyuan надало “газпрому” разом з іншими російськими енергетичними компаніями рейтинг “АА”, що відкрило їм шлях до випуску боргових зобов’язань.

Тим не менш, підхід Пекіна був обережним. Коли російські ЗМІ у вересні вибухнули повідомленнями про “історичну угоду” щодо “Сили Сибіру-2”, угода майже не згадувалася в китайських ЗМІ.

Китай не підтвердив угоду з росією щодо газопроводу “Сила Сибіру-2” – The Washington Post04.09.25, 09:36 • 5311 переглядiв

Схожі повідомлення

У рф заявили про повторну атаку на підстанцію "Вешкайма": у ЦПД роз'яснили, у чому її важливість

 Джерело

У рф заявили, що в Ульяновській області атаковано підстанцію 500 кВ Вешкайма. Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко зазначив, що ця підстанція, яка була атакована повторно, – це один з ключових елементів російської енергосистеми, пише УНН.

Деталі

“Відбито атаку ворожих БПЛА на підстанцію у Вешкаймському районі. Жертв та постраждалих немає. На місці падіння уламків працюють спецслужби. Електропостачання населених пунктів здійснюється у штатному режимі”, – повідомив губернатор ульяновської області олексій руських.

Дані супутників сервісу NASA Firms, як пише ASTRA, підтверджують пожежу на підстанції 500 кВ Вешкайма в однойменному робочому селищі Ульянівської області.

Після часткового відновлення підстанції “Вешкайма” в Ульяновській області рф, вона знову була атакована. Нагадаю, що це один з ключових елементів російської енергосистеми. Цей об’єкт забезпечує з’єднання між Ульяновською, Мордовською, Чуваською та Самарською областями й виконує функцію транзитного вузла для постачання електроенергії від Сизранської та Жигулівської ГЕС до центральних регіонів росії з військовою промисловістю

– написав керівник ЦПД Коваленко у Telegram.

У рф заявили про атаку дронів на підстанцію в ульяновській області18.10.25, 09:59 • 8145 переглядiв

Схожі повідомлення

Boeing планує утричі збільшити постачання головок самонаведення для ракет Patriot – Bloomberg

 Джерело

Компанія Boeing Co. очікує, що збільшить постачання головок самонаведення для ракет Patriot у три рази через високий попит на систему протиповітряної оборони. Про це повідомляє Bloomberg, пише УНН.

Деталі

Компанія збудувала виробничий комплекс площею 40 000 квадратних футів, щоб наростити випуск продукції, повідомив у понеділок на авіашоу в Дубаї Стів Паркер, керівник підрозділу Boeing Defense, Space and Security.

Ми побачили попит задовго до того, як клієнт звернувся до нас. Нас попросять розширити виробництво, і ми будемо готові

– сказав Паркер.

Системи протиповітряної та протиракетної оборони вважаються критично важливими для оборонних зусиль багатьох країн, особливо в Європі, на тлі загрози агресії з боку росії.

Після нещодавнього страйку працівників Boeing у Сент-Луїсі (Міссурі) компанія тепер обирає “дуже обережний підхід” до відновлення роботи ліній, які були зупинені через страйк, додав Паркер.

Під час брифінгу для медіа в Дубаї в неділю Паркер повідомив, що система дистанційного бачення для заправника KC-46 — яка раніше створювала проблеми для деяких операторів — була оновлена до версії 2.0 і пройшла льотні випробування. Повітряні сили США заявили цього року, що оновлення, ймовірно, буде введено в експлуатацію у 2027 році, і Boeing підтвердив, що графік залишається в силі.

Україна планує замовити 27 систем Patriot у США для посилення ППО – Зеленський10.11.25, 04:04 • 29907 переглядiв

Схожі повідомлення

Екс-прем'єрку Бангладеш Шейх Хасіну засудили до смертної кари

 Джерело

У понеділок суди Бангладеш засудив колишню прем’єр-міністрку Шейх Хасіну, яка живе у вигнанні, до смертної кари. Передає УНН із посиланням на EFE та AFP.

Деталі

Колишню прем’єр-міністрку Бангладеш Шейх Хасіну визнали винною у злочинах проти людяності та засудили до смертної кари.

17 листопада суд Бангладеш винес вирок екс-прем’єр-міністру в екзилі 78-річній Шейх Хасіні, – колишню посадовицю засуджено до смертної кари за те, що вона наказала жорстоко придушити протести, які призвели до повалення її уряду влітку 2024 року.

“За одне вбивство смертна кара є стандартом. За 1400 вбивств вона заслуговує на неї в 1400 разів більше”, – сказав він суддям. “Вона закореніла злочинниця і не виявила жодного каяття за свою жорстокість”, – заявив Таджул Іслам, прокурор, який веде справу.

Шейх Хасіна у жовтні виступила перед кількома іноземними ЗМІ, включаючи AFP: екс-посадовиця наголосила на те, що слід відхилити “всі” звинувачення проти неї, які вона вважає “необґрунтованими”.

Записи, надані обвинуваченням, які свідчать про те, що вона санкціонувала використання “смертельної зброї” проти протестувальників, були “вирвані з контексту

– заявила Шейх Хасіна.

“Обвинувальний вирок, на жаль, зумовлений заздалегідь”, – продовжила вона, – “це явно політично мотивоване провадження”.

Конгрес Перу оголосив президентку Мексики персоною нон грата07.11.25, 10:09 • 2733 перегляди

Юридичні проблеми Шейх Хасіни не обмежуються цим судовим процесом. Вона також стикається з численними скаргами щодо численних вбивств та викрадень, у яких її звинувачують політичні опоненти та неурядові організації протягом усього часу її перебування на посаді.

Доповнення

У понеділок суд має винести рішення щодо вини колишнього міністра внутрішніх справ Асадуззамана Хана Камала, який також є втікачем, та колишнього начальника поліції Чоудхурі Абдулли Аль Мамуна, який перебуває під вартою та визнав себе винним.

Нагадаємо

Шейх Хасіна на початку серпня покинула резиденцію в Дацці після штурму протестувальниками. 

Студентські протести у Бангладеш розпочалися у липні з вимоги реформи правил найму на державну службу. Протесті відтоді переросли в ширший антиурядовий рух і загальнонаціональні заворушення, які вимагали відставки прем’єр-міністра Шейх Хасіни. 

У Мексиці 120 людей постраждали у протестах проти політики уряду щодо наркокартелів17.11.25, 09:54 • 954 перегляди

Схожі повідомлення

Польща відкрила два КПП у Підляському воєводстві на кордоні з білоруссю, які були закриті роками

 Джерело

Польща з початку доби 17 листопада відкрила пункти перетину кордону з білоруссю у Кузниці та Бобровниках, що у Підляському воєводстві. Вони не працювали кілька років. Про це повідомляє RMF24, пише УНН.

Деталі

Зазначається, щ КПП у Кузниці був закритий протягом чотирьох років через штучну міграційну кризу, влаштовану білоруською владою, а пункт пропуску у Бобровниках – майже три роки, у відповідь на вирок у Білорусі представнику польської громади Анджею Почобуту.

Так, КПП у Кузниці працюватиме лише для легкових автівок, а у Бобровниках – для легкового транспорту, автобусів і вантажівок.

Нагадаємо

14 листопада Польща анонсувала відкриття двох пунктів пропуску на кордоні з білоруссю: Бобровники-Берестовиця та Кузниця Білостоцька-Брузгі. Це рішення підтримає мешканців та бізнес, зокрема перевізників, дозволяючи пасажирське сполучення та обмежений рух вантажівок.

У Польщі пошкоджено залізницю на лінії, що веде до кордону з Україною: Туск не виключає диверсію17.11.25, 08:19 • 2154 перегляди

Схожі повідомлення