У Кремлі виступили з новою цинічною заявою щодо війни на Донбасі. Російська влада відмовилася визнавати свій контроль над окупаційними військами. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на речника президента Володимира Путіна.
За словами прессекретаря Дмитра Пєскова, важливо дотримання нового перемиря обома сторонами. Таким чином Кремль відсторонився від бойовиків.
Речник Путіна додав, РФ не може бути гарантом припинення вогню, оскільки нібито не бере в ньому участі.
“На рівні “нормандського формату” (закріпити цю домовленість) це одна річ, а будь-які гарантії з боку Росії, в цьому випадку, не думаю, що про це можна говорити, тому що не Росія є учасником конфлікту на Південному Сході України”, наголосив Пєсков.
Нагадаємо, від самого початку протистояння України та Росії Кремль спростовував свою причетність до конфронтації. Так, навесні 2014 року особисто Путін публічно брехав про присутність російських військ у Криму, а згодом все також публічно визнав цей факт.
Причетність до подій на Донбасі Кремль так і не визнав. Щобільше, російська сторона намагається тиснути на Київ для так званих прямих переговорів з окупаційною адміністрацією — попри її неспростовну підпорядкованість Москві.
Новий режим припинення вогню став чинним з опівночі у понеділок, 27 липня. Його узгодили на зустрічі Тристоронньої контактної групи 22 липня.
Як повідомляв ONLINE.UA, чимало міжнародних партнерів України вже відреагували на нове рішення команд Володимира Зеленського та Володимира Путіна.
З гучними заявами також виступили Сполучені Штати й Велика Британія — вони наголосили, що сподіваються на дотримання домовленостей про припинення вогню з 27 липня.
Перше модульне укриття встановили у центрі Таллінна
Вірменія проведе військові навчання Eagle Partner-2026 за участі США та ЄС
Майже 100 колумбійських партизанів склали зброю в межах мирного процесу
Кім Чен Ин хоче збільшення ядерних сил після війни між США та Іраном