Група з 40 сенаторів Сполучених Штатів закликала президента Джо Байдена “швидко і повною мірою” ввести санкції проти “Північний потік – 2”. Зокрема, проти компаній та суден, які беруть участь у будівництві газопроводу.
Про це йдеться в листі американських сенаторів до Джо Байдену.
“По трубопроводу “Північний потік-2″ природний газ буде транспортуватися з Росії в Німеччину через Балтійське море. У разі його завершення, трубопровід зробить американських союзників і партнерів у Європі більш сприйнятливими до примусу і зловмисного впливу Москви”, – говориться в листі.
При цьому сенатори зазначають, що Конгрес прийняв кілька двопартійних законодавчих актів, які вводять санкції щодо “Північного потоку-2”. Вони просять адміністрацію Байдена використовувати всі наявні інструменти для негайного введення додаткових санкцій, особливо останнього раунду, які обидві палати Конгресу неодноразово брали у 2020 році.
“В цей час ведуться будівельні роботи по проекту, у відкритому доступі є інформація про суди і компані], які беруть участь у діяльності, що підпадає під санкції. Нездатність адміністрації визначити, і ввести нові санкції свідчить про її готовність дозволити президенту Путіну взяти під контроль поставки газу в Європу і посилити свій геополітичний вплив”, – додали сенатори.
Нагадаємо, Сполучені Штати можуть запровадити нові санкції проти “Північного потоку-2” вже в травні.
Крім того, 22 лютого Міністерство фінансів США вніс ще один список санкцій судно “Фортуна”, яке будує газопровід “Північний потік” в Балтійському морі, і його власника.
Додамо, що 19 січня США ввели санкції стосовно провідного укладання “Північного потоку – 2” судна “Фортуна” і його власника – компанії “КВТ-Рус”.
Кількість жертв найпотужнішого за 50 років землетрусу на Філіппінах зросла до 37
Білл Гейтс заявив у Конгресі, що не бачив доказів злочинів Епштейна
Німеччина виділить ще 300 млн євро на закупівлю боєприпасів для України в межах чеської ініціативи
Google несе відповідальність за огляди від ШІ - німецький суд