Активісти закликають уряд змінити відношення до наркозалежних людей і відмовитися від їх переслідування.
Представники Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «Волна» звернулися до народних депутатів з проханням внести на розгляд Верховної Ради України свої пропозиції.
– Ми закликаємо відмовитися від так званої «Війни з наркотиками», яка зводиться тільки до одного – до війни з людьми, які вживають наркотики і аж ніяк не на боротьбу з організованою наркозлочинністю, – йдеться у зверненні Всеукраїнського об’єднання «Волна».
Серед вимог об’єднання:
- Затвердити Стратегію державної політики щодо наркотиків на період до 2030 року та план дій на період 2021-2022 роки.
- До кінця 2020 року Міністерством охорони здоров’я України привести наркотичні засоби та психотропні речовини у невеликих, великих та особливо великих розмірах, що знаходяться у незаконному обігу, у відповідність до рекомендацій міжнародних інституцій.
- Зобов’язати МОЗ України та Міністерство соціальної політики затвердити стандарти надання послуг з реабілітації для людей, які мають діагноз «розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин».
Також у об’єднанні акцентують увагу на діяльності правоохоронних органів, «які досі застосовують безліч форм і методів, що перешкоджають впровадженню базових принципів прав людини стосовно споживачів ін’єкційних наркотиків».
Нагадаємо, що у рамках акції «16 днів протидії гендерному насильству» на Хрещатику відбувся марш наркозалежних жінок.
Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.
Лубінець виявив проблеми в роботі лікарні швидкої допомоги Києва
У Дарницькому районі Києва через ворожу атаку постраждала людина та виникли пожежі
Кияни отримали січневі платіжки за тепло - Лубінець вимагає перевірки нарахувань
У Києві обмежать рух вантажівок через спеку понад +28°С