До кінця 2021 року в уряді планують вакцинувати від коронавірусу 10 мільйонів громадян України.
Про це під час пресконференції за підсумками року роботи уряду повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Цього року і наступного року протягом Національного плану вакцинації ми бачимо можливість провакцинувати від 20 до 22 млн українців, це – 2021-2022 роки. Цього року відповідно очікуємо близько 10 мільйонів людей, які вакцинуються в Україні”, – сказав Шмигаль.
Прем’єр нагадав, що Україна вже отримала 500 тис. доз вакцини АstraZeneca, до кінця березня очікується 117 тисяч доз Pfizer від COVAX, а також 500 тисяч доз АstraZeneca від COVAX, і окремо ще 1,5 мільйона доз вакцини АstraZeneca за державними контрактами.
“Загалом за перший і другий квартал, згідно з підписаними контрактами, ми очікуємо поставок більше ніж 9 мільйонів доз вакцини. Це двох дозова вакцина, тобто 4-4,5 мільйона людей зможуть провакцинуватися в 1-2 кварталі”, – сказав Шмигаль.
Він наголосив, що вакцинація в Україні добровільна, згідно з соціолгічими дослідженнями, 43% українців готові вакцинуватися.
За словами прем’єра, колективний імунітет може бути сформований при вакцинації 70% населення.
“Це наша максимальна мета – 70% вакцинацій, за словами наших епідеміологів”, – сказав Шмигаль.
Нагадаємо, в Україні вже почалась кампанія по вакцинації від коронавірусу, в рамках якої МОЗ планує вакцинувати 80% населення до кінця 2021 року.
Міністерство охорони здоров’я планує збільшити кількість щеплень до 10 тисяч на добу.
Google несе відповідальність за огляди від ШІ - німецький суд
США другий день поспіль завдають ударів по Ірану
Золото впало нижче $4 200 на тлі нового загострення між США та Іраном
G7 скоординує відповідь на спалах Еболи в Африці – Кошта