Лідери Франції та Чехії виступили з підтримкою протестувальників в Білорусі. Так, президент Франції Еммануель Макрон закликав ЄС “мобілізуватися” разом з демонстрантами.
Про це написав у тебе в Twitter.
Він зазначив, що Європейський союз має продовжувати мобілізацію разом з сотнями тисяч білорусів, які мирно демонструють повагу своїх прав, свобод і суверенітету.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш написав у Twitter, що білоруси не мають боятися змін, подібних Оксамитовій революції, яка відбулася в Чехословаччині в 1989 році, а Євросоюзу слід підбадьорити їх в цьому.
На його думку, важливу роль у цьому мають відіграти держави Вишеградської четвірки (Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина) та Балтійські країни.
Раніше в Євросоюзі відреагували на масштабні протести в Білорусі в неділю, глава дипломатії Жозеп Боррель заявив, що ЄС підтримує її громадян, які виступають проти порушення владою країни прав людини та основних свобод.
Нагадаємо, ЄС погодив введення санкцій у зв’язку з використанням сили під час протестів і фальсифікацій на виборах.
США закликали своїх громадян не їхати до росії або шукати укриття через атаки БПЛА
Сили оборони уразили пункти управління, склади та нафтотермінал окупантів
США можуть ввести мита для суден в Ормузькій протоці у разі провалу переговорів з Іраном - Трамп
Україна вже має детальний план реформ на тисячі сторінок для вступу до ЄС – Качка