Іран і США досягли домовленості про створення механізму оперативного зв’язку в Ормузькій протоці для запобігання інцидентам та непорозумінням під час проходження суден. Про це заявив головний іранський переговірник Мохаммад Багер Галібаф після переговорів у Швейцарії, повідомляє CNN, пише УНН.
Деталі
За словами Галібафа, сторони погодили створення телефонної “гарячої лінії” та спеціального координаційного центру.
Іран та США досягли угоди про створення механізмів координації – телефонної гарячої лінії та центру, щоб у разі виникнення будь-яких неясностей чи проблем кораблі могли зв’язатися з цим центром
Тегеран заявив про нові правила управління протокою
Повертаючись із переговорів у Швейцарії, Галібаф заявив іранським державним ЗМІ, що Ормузька протока надалі функціонуватиме відповідно до нових домовленостей.
За його словами, створення “гарячої лінії” має забезпечити високий рівень безпеки та безперебійний рух суден через стратегічний водний шлях.
Галібаф зазначив, що механізм дозволить оперативно реагувати на можливі інциденти та запити з боку США або інших учасників судноплавства.
Крім того, іранський переговірник повідомив, що під час переговорів у Швейцарії сторони погодили питання доступу Ірану до 12 млрд доларів заморожених коштів, а також обговорили деталі скасування нафтових санкцій.
Бельгія готує новий пакет допомоги Україні та долучиться до програми PURL – Зеленський
Зеленський анонсував виплати у 300 тисяч для військових та нові умови служби, перші доплати "вже у червні"
Трамп анонсував 100% мито на французькі вина
"Це жах!". Ексдепутат Сейму Польщі заступився за Україну й оголосив протест Навроцькому