Нова служба контролю за захворюваннями отримає всі повноваження Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Фактично у служби зміниться назва та з’являться нові повноваження.
Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
За словами Ляшка, нова служба, окрім повноважень Держспоживсужби, отримає у своє розпорядження лабораторні центри та функцію епідеміологічного нагляду.
“Тобто було, скажімо, п’ять функцій – стало шість. До цих шести додається 12 тисяч працівників, які працюють в лабораторних центрах, і майнові комплекси лабораторій”, – пояснив він.
Головний санлікар додав, що наразі залишається невирішеним питання, кому буде підпорядковуватися новий орган – Мінекономіки, Міністерству охорони здоров’я або ж напряму Кабміну.
“Сама ідеологія створення цього органу з самого початку говорила про те, що це безпековий орган, який повинен реалізовувати політику і звітувати напряму Кабінету міністрів. Тобто це орган зі спеціальним статусом”, – зазначив Ляшко.
Нагадаємо, нова служба контролю за захворюваннями має поліпшити реагування на епідемії в Україні, висловлював сподівання Ляшко.
На дорогах державного значення запровадили обмеження для вантажівок через спеку
Ворожий дрон вдарив по логістичному оператору в Запоріжжі, троє поранених
Черги на кордоні з України - які пункти пропуску найменш завантажені влітку
Меморіал Героїв Небесної Сотні переходить до етапу будівництва