Іран і США досягли домовленості про створення механізму оперативного зв’язку в Ормузькій протоці для запобігання інцидентам та непорозумінням під час проходження суден. Про це заявив головний іранський переговірник Мохаммад Багер Галібаф після переговорів у Швейцарії, повідомляє CNN, пише УНН.
Деталі
За словами Галібафа, сторони погодили створення телефонної “гарячої лінії” та спеціального координаційного центру.
Іран та США досягли угоди про створення механізмів координації – телефонної гарячої лінії та центру, щоб у разі виникнення будь-яких неясностей чи проблем кораблі могли зв’язатися з цим центром
Тегеран заявив про нові правила управління протокою
Повертаючись із переговорів у Швейцарії, Галібаф заявив іранським державним ЗМІ, що Ормузька протока надалі функціонуватиме відповідно до нових домовленостей.
За його словами, створення “гарячої лінії” має забезпечити високий рівень безпеки та безперебійний рух суден через стратегічний водний шлях.
Галібаф зазначив, що механізм дозволить оперативно реагувати на можливі інциденти та запити з боку США або інших учасників судноплавства.
Крім того, іранський переговірник повідомив, що під час переговорів у Швейцарії сторони погодили питання доступу Ірану до 12 млрд доларів заморожених коштів, а також обговорили деталі скасування нафтових санкцій.
Суд заочно відправив під арешт екснардепа Іванющенка
Трамп і Зеленський приїдуть на саміт G7 у Франції
ЦВК зареєструвала Андрія Левуса народним депутатом
Іран домовився зі США про створення "гарячої лінії" в Ормузькій протоці