Може бути небезпечно – до Кремля звернулися з невідкладним попередженням

 Джерело

Напередодні в російському уряді виступили з гучним оголошенням щодо створення першої у світі дієвої вакцини проти COVID-19. Тим часом представники офіційного Берліна виступили з критикою Кремля. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Deutschlandfunk.

За словами федерального міністра охорони здоров’я Єнса Шпана, надмірна поспішність у розробці може дорого коштувати в майбутньому. Російські фахівці не встигли належним чином випробувати вакцину.

“Йдеться не про те, щоб якимось чином бути першим, а йдеться про те, щоб мати дієву, випробувану та безпечну вакцину”, — пояснив посадовець.

Шпан додав, ретельні дослідження вкрай необхідні для довіри населення до нового препарату.

“Надто рано починати — це може бути й небезпечно”, — підкреслив міністр.

Перш за все він звернув увагу на відсутність у розробці російської вакцини третьої фази випробувань. Вона є вирішальною в таких проєктах, оскільки до неї залучають найбільшу кількість учасників.

Нагадаємо, розробка вакцини триває у багатьох країнах світу в рамках кількох проєктів одночасно. Росія стала першою державою, яка оголосила про завершення цього процесу.

Критику російський проєкт також отримав з боку Сполучених Штатів. У Білому домі також зауважили недостатньо витриманими дослідженнями й припустили, що Кремль міг тиснути на фахівців-розробників.

Як повідомляв ONLINE.UA, людство зможе успішно подолати пандемію коронавірусу COVID-19, впевнений мільярдер Білл Гейтс. Він вважає, це стане можливим завдяки карантинним заходам, а також вакцині.

Утім, терміни перемоги над інфекцією, що він назвав, можна назвати хіба що приголомшливими — це 2022 рік.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *