З початку 2021 року в Україні зареєстрували майже 14 млн інцидентів у сфері кібербезпеки. Однак масштабних кіберзагроз у перший місяць року не зафіксували.
Про це повідомила Рада нацбезпеки і оборони.
Більшість атак (75%) з початку року була спрямована на державний сектор. Найбільша кількість кіберінцидентів була пов’язана з:
несанкціонованим доступом до комп’ютерних систем – 70%;
скануванням ресурсів – 10%;
здійсненням атак типу brute-force – 7%.
Також у січні зафіксували понад 400 тисяч фішингових атак. Зокрема, було виявлено масову розсилку електронних листів по державних установах нібито від адміністрації Держспецзв’язку.
“Файл, який містився у цих електронних листах, надавав доступ зловмисникам до віддаленого управління ураженим комп’ютером. Тобто особа, яка отримала доступ, мала можливість знищувати, копіювати, змінювати дані, які містяться на уражених комп’ютерах”, – розповіли в РНБО.
Зазначається, що у більшості випадків вдалося уникнути негативних наслідків, але в деяких держустановах зловмисникам все ж вдалося отримати доступ до уражених комп’ютерів.
Нагадаємо, нещодавно групу хакерів з України звинуватили у заволодінні 2,5 млрд доларів з рахунків європейських банків. Хакери діяли на території Харкова та Харківської області з 2014 року.
Погода в Україні - синоптики дали прогноз на тиждень
рф атакувала кінно-спортивну школу у Сумах, де проходили заняття для дітей, загинули тварини
Народний рейтинг ухилянтів очолив голова ЦПК Віталій Шабунін - рух "Чесна мобілізація"
МОН затвердило реформу старшої школи - що зміниться