Український лідер Володимир Зеленський звернув увагу українців та міжнародної спільноти на те, що формати ведення переговорів з командою очільника Кремля Володимира Путіна потрібно терміново змінювати. Глава держави озвучив пропозицію, щоб до нормандського формату долучилися США, Велика Британія та Канада.
Зеленський озвучив шляхи досягнення прогресу у переговорах України та РФ
“Є два варіанти: ми можемо змінити мінський формат, скорегувати його. Або ми можемо використовувати якийсь інший формат. Швидкість має значення. Темп цього процесу важливий, тому що ми втрачаємо людей щодня”, – наголосив український лідер.
Саме тому Володимир Зеленський озвучив пропозицію, щоб до нормандського формату долучилися Штати, Велика Британія і Канада.
Президент України плекає надію, що переговори очільника Білого дому Джо Байдена та господаря Кремля Володимира Путіна все ж відбудуться. На переконання Зеленського, вони матимуть хоча б невеликий позитивний результат для нашої країни.
Що відомо про формати переговорів з РФ
Наразі мирні переговори між Україною та РФ проходять у 2 форматах – мінському й нормандському.
Мінський є регулярним процесом і передбачає участь 2 сторін конфлікту за посередництва ОБСЄ.
Нормандський – перемовини глав держав 4 країн: України, Росії, Німеччини та Франції.
Проте протягом семи років жоден з форматів не виправдав себе через неготовність російської сторони до співпраці.
Читайте також:
Понад 3 тисячі загиблих за рік - ВМО заявила про руйнівні наслідки зміни клімату в Африці
Індія та Китай заявили про прогрес у відновленні двосторонніх відносин
Гегсет заявив про необхідність повернення НАТО до ролі потужного військового альянсу
Країни Балтії закликали ЄС прискорити відмову від імпорту російської нафти - FT