КИЇВ. 8 вересня. УНН. Влада Німеччини повинна переглянути співпрацю з Росією щодо газопроводу “Північний потік-2” через ситуацію з Олексієм Навальним. Про це у вівторок заявила керівник пресслужби Держдепартаменту США Морган Ортегус, пише УНН.
“Як неодноразово говорили багато європейських лідерів в останні дні, зараз настав час для того, щоб Німеччина переглянула партнерство з Росією по “Північному потоку-2”, — зазначила вона в Twitter.
Довідка: “Північний потік-2” — великий експортний проект, потужність споруджуваного газопроводу складе 55 млрд куб м газу в рік. Він прокладається по дну Балтійського моря. На сьогоднішній день будівництво проекту завершено майже на 94%. Введення в експлуатацію очікувалося в кінці 2019 року, але прокладка труби була зупинена через введені США санкції. Вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро. Європейські партнери “Газпрому” — британо-голландська компанія Royal Dutch Shell, австрійська OMV, французька Engie і німецькі Uniper і Wintershall — сумарно фінансують проект на 50%, тобто на суму до 950 млн євро кожен.
As so many European leaders have said in recent days : the time is now for Germany to reconsider its partnership with Russia on Nord Stream 2. https://t.co/hRiidrPZrW
— Morgan Ortagus (@statedeptspox) September 8, 2020
Також відзначимо, що німецькі журналісти оцінили економічні втрати в разі зупинки “Північного потоку-2”.
Буданов назвав напруження між Україною та Польщею "страшною помилкою"
США закликали своїх громадян не їхати до росії або шукати укриття через атаки БПЛА
США просять Європу заповнити військові прогалини НАТО на тлі скорочення внеску - Bloomberg
Заступник голови польського Сенату відмовився від нагород України на знак протесту