У понеділок, 14 вересня, у супроводі винищувачів Повітряних сил Збройних сил України, три стратегічні бомбардувальники ВВС США В-52Н патрулювали повітряний простір України. Такі патрулювання будуть регулярними.
Про це повідомляє командування Повітряних сил ЗСУ Facebook.
Як зазначається, бомбардувальники під прикриттям українських винищувачів взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки.
“Такі патрулювання будуть мати регулярний характер, адже місії В-52 в небі України є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великобританії. Екіпажі B-52 забезпечують можливості колективної оборони для США, союзників і партнерів, а також стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві підкреслюють, що стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ.
Нагадаємо, РФ розцінила польоти літаків США над Україною як відпрацювання ракетних ударів.
Як повідомляло РБК-Україна, минулого тижня бомбардувальники США з’явилися у повітряному просторі України вперше за 26 років. Командування американських Військово-повітряних сил заявило, що це були навчання по інтеграції з українськими винищувачами.
Лідери Італії та Іспанії розсварилися під час саміту ЄС
Віцепрем'єр Качка закликав відкрити всі переговорні кластери для засвідчення серйозності ЄС, попередив про "знак запитання"
Чому Путін почав програвати війну Україні — пояснення експертів
Фінляндія вважає передчасними переговори з росією про завершення війни