Це сталося – у Путіна виступили з гучною заявою

 Джерело

15 серпня МОЗ Росії повідомив про створення першої партії вакцини проти коронавіруса. Йдеться про препарат Гам-КОВІД-Вак (векторна двокомпонентна вакцина на основі аденовірусу людини), який зареєстрували в РФ 11 серпня і яким вже прищепилася дочка російського президента Володимира Путіна. Що важливо розуміти, російську вакцину, якою Путін вирішив масово прищепити росіян від коронавіруса, розкритикували світові експерти в області охорони здоров’я. Вони вважають, що російська вакцина не пройшла всіх необхідних випробувань, тому може бути небезпечна для здоров’я людей. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу російського МОЗ.

“Створена перша партія вакцини від нової коронавірусної інфекції COVID-19, розробленої НІЦЕМ ім. Гамалії МОЗ Росії”, — йдеться в повідомленні російського відомства з охорони здоров’я.

Поки в російському МОЗ не уточнили яку кількість вакцини проти коронавіруса було вироблено, і куди перша партія буде спрямована. При цьому раніше директор Центру імені Гамалії Олександр Гінзбург заявляв, що виробництво вакцини від коронавіруса в 5 млн доз на місяць буде досягнуто вже в грудні-січні, а повністю Росія буде забезпечена препаратом протягом року.

Як відомо, проводитися російська вакцина проти коронавіруса буде на фармацевтичному заводі “Біннофарм” в Зеленограді — там запевняють, що зможуть виробляти близько 1,5 млн доз вакцини в рік.

Важливо нагадати, обмежені дані про хід клінічних випробувань і дотриманні їх вимог ще не дозволяють впевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективної і безпечної, і чи має вона шанси на масове використання. Про це раніше заявляли як в українському Міністерстві охорони здоров’я, так і в США, і Німеччині. Експерти відзначали, що Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка б дозволила накопичити достатню наукову основу для практичного використання вакцини на людях і довести, що препарат не викликає нетипових важких побічних ефектів.

Через це не тільки ВООЗ, а й місцева Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радили Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій — обмежені дані щодо ефективності кандидата і той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли набагато далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, однак які очікують на повноцінне завершення випробувань і прекваліфікацію ВООЗ.

Але команда Путіна і сам президент Росії запевняють, що російська вакцина від коронавіруса асболютно безпечна для людей. Зокрема, Путін розповів, що нове щеплення від COVID-19 зробила одна з його дочок. За словами Путіна, після першого і другого уколів у його дочки трохи піднялася температура, але все побічні ефекти незабаром зійшли нанівець. Президент Росії запевнив, що його дочка після вакцини відчуває себе добре.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *