КИЇВ. 28 березня. УНН. Влада американського штату Нью-Йорк першою в США почала застосовувати “паспорти вакцинації” – системи електронних сертифікатів, що підтверджують проходження щеплення від коронавірусу. Відповідну заяву розмістив в п’ятницю в своєму Twitter губернатор штату Ендрю Куомо, передає УНН.
Що відомо
Електронний сертифікат жителі Нью-Йорка можуть отримати, встановивши на мобільний телефон спеціальний додаток Excelsior Pass. За допомогою нього всі бажаючі зможуть внести в онлайн-базу відомості про вакцинацію або результати проходження тесту на коронавірус. У разі перевірок при відвідуванні масових заходів необхідно буде лише надати QR-код, автоматично сформований в додатку, на екрані смартфона або в роздрукованому вигляді.
За словами губернатора, участь в програмі електронних сертифікатів носить добровільний характер. Жителі Нью-Йорка мають право користуватися іншими способами підтвердження вакцинації або негативного результату тесту на коронавірус.
Вакцинація у США
До теперішнього моменту, за відомостями федеральних Центрів з контролю і профілактиці захворювань США, більше 27% населення штатів (понад 91,7 млн осіб) отримали хоча б одну дозу препарату від коронавірусу, а приблизно 15,1% (50,1 млн чоловік) пройшли повну вакцинацію. В цілому в США зроблено більш 140,1 млн щеплень від коронавірусу.
За даними Університету Джонса Хопкінса, у США виявлено понад 30,1 млн випадків зараження коронавірусом, померли понад 548,6 тис. осіб. Країна за обома показниками посідає перше місце у світі.
Своєю чергою, президент США Джозеф Байден планує щепити від коронавірусу 200 мільйонів американців за 100 днів президенства.
Ексдепутат Сейму повертає польську нагороду через рішення Навроцького щодо Зеленського
росія висунула звинувачення Британії, Франції та Німеччині через "затягування" війни
Підтримка України – не благодійність, а самозахист Європи – прем’єрка Данії
Стратегічний бомбардувальник В-52 ВПС США розбився незабаром після зльоту з авіабази Едвардс