КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Євросоюз з’єднає енергомережі країн Балтії з Польщею, що має зменшити залежність Литви, Латвії та Естонії від Росії. Про це йдеться у спільній заяві президента Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн з лідерами Литви, Естонії, Польщі та Латвії, передає УНН.
“Ми робимо великий крок у напрямку з’єднання Європи. І ми виявляємо європейську солідарність у дії”, — йдеться в заяві.
Зазначається, що на ці кроки виділили 720 млн євро, щоб пов’язати енергетичну мережу Балтії з рештою Європи.
“Це знаковий момент у припиненні ізоляції енергетичного ринку Балтії. Більша частина фінансування піде на новий інтерконектор у Балтійському морі. І я не можу придумати кращої назви, ніж „Зв’язок гармонії“. Це зменшить надмірну залежність регіону та надмірну залежність від єдиного джерела імпорту енергії шляхом повного зв’язування його з рештою Європейського Союзу… Нова офшорна енергетична мережа забезпечить надходження електроенергії з відновлюваних джерел енергії до всіх країн Балтійського моря”, — заявила Урсула фонд дер Ляєн.
Синхронізація мережі країн Балтії з європейською континентальною мережею має завершитися до 2025 року.
Як повідомляв УНН, у Болгарії вважають, що “Турецький потік” не забезпечить наповнення балканського газового хабу та диверсифікацію поставок газу.
Генштаб підтвердив зупинку московського НПЗ після ударів
Трамп назвав ліквідованого Сулеймані "шаленим генієм" та пов’язав його смерть із нинішньою угодою з Іраном
У Чикаго за вихідні внаслідок стрілянини загинули семеро людей, ще 38 поранені, Трамп критикує владу
Парламент Фінляндії скасував заборону на ядерну зброю