КИЇВ. 16 серпня. УНН. Посол Білорусі в Словаччині Ігор Лещеня підтримав учасників мирних протестів на батьківщині. Про це він заявив у відеозверненні, яке опублікувало видання “Наша нива”, зазначає УНН.
Лещеня став першим з діючих білоруських послів, хто підтримав протести. Він заявив, що шокований історіями про побиття і катування затриманих в Білорусі.
“На жаль, для цього були передумови. 15 років тому у нас була відкрита „Лінія Сталіна“. І мова йшла не тільки про подвиг радянського народу. Не менш важлива причина — ім’я Сталіна в назві. Потім з’явився міністр внутрішніх справ, якому форма офіцера сталінського НКВС нагадувала нема про м’ясорубку 1937 року і не про ГУЛАГ, а про День Перемоги. А тепер сотні моїх співвітчизників відчули на собі, що ряд представників правоохоронних органів в повній мірі відродили традиції НКВД в толерантній європейській Білорусі XXI століття”, — заявив посол.
Лещеня додав, що “складовими згуртованої, сильної і не схильної до зовнішніх впливів держави є повага волі народу, його мови, історії та культури”.
“У Словаччині я представляю Білорусь і білоруський народ, який відповідно до Конституції є єдиним джерелом влади в нашій країні. Я солідарний з тими, хто вийшов на вулиці білоруських міст з мирними ходами, щоб їх голос був почутий. Як уродженець міста Жодіно я з вами, робочі БелАЗ та Ковальського заводу важких штамповок! Я щиро сподіваюся, що майбутнє моєї країни буде засновано на врахуванні позицій усіх верств суспільства і представників різних політичних сил”, — резюмував дипломат.
У Швейцарії на референдумі не підтримали ідею обмежити кількість населення
Нідерланди виділять Україні 500 млн євро на дрони та засоби ППО
Велика Британія розробляє для України дешеву далекобійну зброю без американських компонентів
Трамп попросить американські компанії виробляти ракети в Європі - Bloomberg