КИЇВ. 17 серпня. УНН. На будівлі Київської міської державної адміністрації вивісили історичний біло-червоно-білий прапор Білорусі на знак підтримки масових протестів на території сусідньої держави, передає УНН з посиланням на Telegram глави КМДА Віталія Кличка.
“Жыве Беларусь!”, — написав столичний міський голова.
Нагадаємо, у Білорусі 9 серпня пройшли президентські вибори. Згідно з остаточними даними ЦВК, перемогу на них з 80,1% здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко. Друге місце з 10,12% зайняла Світлана Тіхановська, його основна суперниця. Вона не визнала результати виборів.
Відразу після підведення перших підсумків голосування в містах Білорусі почалися масові акції протесту, які переросли в зіткнення з співробітниками органів правопорядку. Мітинги тривають тиждень, за інформацією МВС, були затримані кілька тисяч людей, постраждали десятки співробітників міліції і демонстрантів, загинули щонайменше двоє протестувальників.
Протести у Мінську, 16 серпня 2020 року:
На Львівщині понівечили могилу Героя України, розпочато розслідування
Черги на кордоні з України - які пункти пропуску найменш завантажені влітку
Проведення НМТ на Одещині затягнулося майже на 13 годин через повітряні тривоги
93-тя бригада "Холодний Яр" утримує Дружківку попри російські атаки БПЛА